Hike w Berlinie


Przedstawiamy krótką relację z targów Drone Berlin, na których zadebiutował nasz motoszybowiec Hike.

W dniach 21-22 wrzesień 2017 w stolicy Niemiec odbyły się targi bezzałogowych statków powietrznych.  Wzięło w nich udział wiele firm z całego świata zajmujących się nie tylko tworzeniem modeli dronów ale również wszelkiego rodzaju osprzętem i elektroniką z tym związaną: http://www.drone-berlin.de/exhibitor_info.html.

Uznaliśmy, iż targi w Berlinie będą najlepszym miejscem dla zaprezentowania Hike’a szerszej grupie ludzi, zwłaszcza po bardzo udanym pierwszym oblocie! Żeby nie było za prosto, już na samym początku pojawił się problem: nasz konstruktor Patryk zachorował, więc główny ciężar prezentacji spadł na piękniejszą stronę projektu:

Patryk jednak pomagał nam nawet będąc daleko, ponieważ było za mało miejsca aby złożyć 3 metrowego szybowca, a na zdjęciu mógł go prezentować wszystkim 🙂

Specjalnie dla prasowej obsługi targów złożyliśmy motoszybowiec w jedną całość, ale nawet Pan fotograf nie zdołał oddać jego ogromu 🙂

Możemy się pochwalić dużą ilością zainteresowanych modelem osób, zwłaszcza nawiązaniem kontaktów z uczelniami wyższymi, zarówno z Polski jak i z Niemiec oraz Australii.

Czy współpraca z wszystkimi zainteresowanymi naszym modelem się rozwinie ? … czas pokaże, ale jesteśmy pewni, iż nasz model ma atut, który był istotny dla większości osób: długość lotu! – w końcu to szybowiec !

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i życzyli powodzenia dalszemu rozwoju Hike!